Sponsored: Generic Clomid Tablets. Cheap price and free delivery. Addition information about Clomid.

Informace o mikrobodové technologii

Mikrobod - mikroúderové značení  a gravírování


Když jde o extrémně trvalé a nezfalšovatelné popisy, které mají obstát v průběhu let před silným mechanickým zatížením, jsou mikrobodové systémy první volbou. Tyto systémy jsou vhodné pro značení odlitků, plastových a kovových dílů až do tvrdosti 62 HRc. Mikrobodová technologie se využívá především v drsném průmyslovém prostředí v automobilovém a ocelářském průmyslu, u výrobců nářadí tak jako ve strojírenství.
Oproti některým konkurenčním systémům jsou naše konstrukce až 3x stabilnější, což se projeví na životnosti a spolehlivosti celého značícího zařízení.
Mikroúderové značení je trvalé, nepadělatelné a flexibilní....
Informace o mikrobodové technologii

Mikrobodovou technologii dělíme na:

 • pneumatické systémy
 • elektrické systémy
A dále podle použití:

Princip mikrobodů:

U mikrobodového značení probíhá značení s pomocí hrotu z tvrdé oceli. Hrot je umístěn nad povrch značeného dílu a pomocí tlakového vzduchu nebo elektrické energie rozkmitáván. Hrot udeří, krátce před spodní úvratí, do povrchu dílu a tím stlačí, resp. vytlačí materiál a na povrchu dílu se vytvoří bod. Značicí nástroj s hrotem z tvrdé oceli je umístěn ve značicí hlavě. Hrot se pohybuje pomocí dvou krokových motorů po souřadnicích na osách X a Y.
Vlastní značení mikroúderem se tak skládá z husté řady jednotlivých bodů, které vytváří ucelenou linii. Podle přání je možno ale vytvářet i značení, při kterém jsou jednotlivé body od sebe více vzdáleny, takže nevznikne ucelená řada, ale označení výrobků je bodové. U mikrobodového značení je dosahováno hloubky značení až do 0,8 mm. Vzdálenost hrotu od značeného předmětu může být až 10 mm (v závislosti na značicím přístroji). Protože hrot osciluje, mohou být značeny i povrchy s nerovnostmi do 6 mm (v závislosti na značicím nástroji.)
Značení mikrobodem
Gravírování (rytí)  lze přirovnat ke klasickému psaní, značení se provádí diamantovým hrotem nebo hrotem z tvrdé oceli. Špička hrotu je tlakem vzduchu nebo elektrickou energií tlačena na povrch značeného předmětu a pohybuje se po něm v požadovaných směrech. Tím dochází k plynulému opracování povrchu.
Rycí hlavy jsou konstruovány robustněji než hlavy mikroúderové. Protože při rytí vzniká větší odpor než u mikroúderu, mají rycí hlavy místo řemenového pohonu pohon šroubovicový. A jak naznačuje již označení, s rycí hlavou je po změně značicího nástroje možno značit i mikroúderem.
Vlastní značení je představováno nepřerušovanou linií a na značeném díle tak vzniká velmi přesný obraz.
Při rytí se dosahuje hloubky cca 0,5 mm. Protože však diamantový resp. hrot z tvrdé oceli nekmitá jako u mikroúderu, ale je tlačen na povrch značeného dílu, nemohou být překonávány žádné velké materiálové nerovnosti. Aby bylo dosaženo stejnoměrného značení, musí být povrch předmětu pokud možno rovný.
Hluk vzniká především při dopadu hrotu na značený díl. Vzhledem k tomu, že u rytí (gravírování) dopadá hrot na předmět pouze na začátku linie, je rytí mnohem tišší než značení mikroúderem.
  
Různé příklady značení: mikroúder, mikroúder s bodovým písmem a rytí (gravírování).
značení mikrobodem
Stáhněte si:

Vybíráme z referencí

Požadujete více informací ?

Opište nebo zkopírujte prosím následující znaky do formulářového pole l6Xu2l0Dtp2Di6

Zde je video našeho produktu, pravděpodobně nemáte nainstalovaný flash.

Zavoláme Vám zpět

Další kontakty


Kontaktní informace

 • LINTECH, spol. s r.o.
 • Žižkova 16, 344 01 Domažlice
 • IČ: 47717076, DIČ/VAT: CZ47717076
 • Tel.: (+420) 379 807 211
 • Fax: (+420) 379 807 210
 • E-mail: info@lintech.cz

Kontakty na osoby


Věděli jste, že:

 • V roce 2013 oslavila firma Lintech, spol. s r.o. 20-ti leté jubileum svého založení
 • Gravírování 20 wattovým laserem je přesnější, rychlejší a energeticky méně náročnější než 100 wattovým lampovým laserem
 • Vláknový popisovací laser má minimálně 12-ti násobně menší spotřebu energie než vývojově starší lampový laser
 • Od roku 2009 jsme partnerem Centra laserových a automatizačních technologií na ZČU Plzeň
 • Na přání zákazníka nabízíme speciální řešení jakéhokoliv pracoviště či jednoúčelového stroje přímo na míru

Aktuality

20. 03. 2018

Přijďte za námi na Veletrh Ampér v Brně

Srdečně Vás zveme i na letošní veletrh elektrotechniky Amper v Brně, který se koná 20.-23.3.2018. Stánek firmy Lintech najdete v pavilonu F na obvyklém místě 3.28. Prezetujeme zde rychlost laser...

Více

12. 12. 2017

Den otevřených dveří na SOU Domažlice

Firma LINTECH se jako jeden ze silných zaměstnavatelů v Domažlickém okrese účastnila dnu otevřených dveří na Středním odborném učilišti na Týnském předměstí. Smyslem akce bylo zaujmout žáky středn...

Více


Přehrát video

Pohodlně se usaďte a přehrajte si video o firmě Lintech

V krátkosti o tom kdo jsme, co děláme a kam míříme.

Cheap Synthroid

Synthroid is especially important during competitions and for rapid muscle growth. No prescription needed when you buy Synthroid online here. This drug provides faster conversion of proteins, carbohydrates and fats for burning more calories per day.

Cheap Abilify

Abilify is used to treat the symptoms of psychotic conditions such as schizophrenia and bipolar I disorder (manic depression). Buy abilify online 10mg. Free samples abilify and fast & free delivery.

Sponsored:

acquisto viagra

online in Italia.