Sponsored: Generic Clomid Tablets. Cheap price and free delivery. Addition information about Clomid.

Laserové svařování v elektrotechnice

Současným trendem ve všech odvětvích průmyslu je zefektivňovat procesy výroby a tím zkracovat procesní časy, šetřit se spotřebními materiály a snižovat náklady na výrobu součástí a v mnohých případech navíc zkvalitňovat výrobní proces. Tato kombinace výrobních požadavků je v mnoha konvenčních metodách nedosažitelná a vždy je nutné udělat v některém z nich kompromis. Trh se ale rozšiřuje a kompromisy mohou v silném konkurenčním boji znamenat ztrátu důležitých kontraktů a zákazníků. Nejinak je tomu u technologie svařování.

laserové svařováníTéměř všechny požadavky lze totiž splnit při správné kombinaci faktorů svařování laserem. Hlavními výhodami laserového svařování oproti již zaběhnutým metodám tavného svařování elektrickým obloukem (MIG/MAG, TIG) je kvalita a pohlednost samotného svaru, vyšší procesní rychlost, nižší tepelné ovlivnění spojovaných materiálů (část se ohřívá pouze lokálně v místě svaru), možnost svařování i v polohách s omezeným přístupem, v mnoha případech absence přídavného materiálu a snadná opakovatelnost svařovacího procesu.
laserové svařováníV elektrotechnice lze použít technologii laserového svařování v mnoha oblastech. Je možné svařovat čidla, senzory, termočlánky, sondy a také různé kontakty a vodiče. Výhody laseru se projevují v elektrotechnice především v jeho přesnosti a lokálním ohřevu součástí. Laserový paprsek lze totiž zaostřit do velmi malého spotu (kruhu) o průměru desítek mikrometrů. Pak není problémem svařovat velmi tenké kontakty u elektrotechnických součástek, nebo k nim přivařovat vodiče. Jelikož čidla a senzory obsahují velmi často citlivou elektroniku a jsou určeny pro měření a detekci důležitých veličin, je nutné s nimi také citlivě zacházet a přesně je zpracovávat. Zde se projeví další výhoda laseru a tou je lokální tepelné ovlivnění svařované součásti. Pokud je tedy nutné svařit dvě části čidla, nebo v něm neprodyšně uzavřít elektroniku, ideálním způsobem je laserové svaření. Laser totiž nepoškodí elektroniku ani nezdeformuje plášť čidla.
laserové svařováníPreciznost laseru umožní umístit svar s přesností desetin milimetru a tak není nutné část dále upravovat, brousit či čistit od otřepů, svar je dokonale čistý a hezký na pohled. Laserové svařování je možné použít jak při ručním zpracování a opravách poškozených elektrotechnických součástí s větší výrobní hodnotou, tak i při výrobě a úpravách nových dílů v malých i velkých sériích. Laserem je možné precizně ručně svařovat pod mikroskopem, ale také proces zautomatizovat a řídit jej na dálku pomocí nadřazeného systému.

Požadujete více informací ?

Opište nebo zkopírujte prosím následující znaky do formulářového pole c6s1Zfz2P

Zavoláme Vám zpět

Další kontakty


Kontaktní informace

 • LINTECH, spol. s r.o.
 • Žižkova 16, 344 01 Domažlice
 • IČ: 47717076, DIČ/VAT: CZ47717076
 • Tel.: (+420) 379 807 211
 • Fax: (+420) 379 807 210
 • E-mail: info@lintech.cz

Kontakty na osoby


Věděli jste, že:

 • V roce 2013 oslavila firma Lintech, spol. s r.o. 20-ti leté jubileum svého založení
 • Gravírování 20 wattovým laserem je přesnější, rychlejší a energeticky méně náročnější než 100 wattovým lampovým laserem
 • Vláknový popisovací laser má minimálně 12-ti násobně menší spotřebu energie než vývojově starší lampový laser
 • Od roku 2009 jsme partnerem Centra laserových a automatizačních technologií na ZČU Plzeň
 • Na přání zákazníka nabízíme speciální řešení jakéhokoliv pracoviště či jednoúčelového stroje přímo na míru

Aktuality

12. 12. 2017

Den otevřených dveří na SOU Domažlice

Firma LINTECH se jako jeden ze silných zaměstnavatelů v Domažlickém okrese účastnila dnu otevřených dveří na Středním odborném učilišti na Týnském předměstí. Smyslem akce bylo zaujmout žáky středn...

Více

15. 11. 2017

Od vzdělání k zaměstnání v MKS Domažlice

Společnost LINTECH se znovu i letos účastnila akce Od vzdělání k zaměstnání v domažlickém kulturním středisku. Jedním z cílů této akce bylo přilákat absolventy středních škol plzeňského kraje do n...

Více


Přehrát video

Pohodlně se usaďte a přehrajte si video o firmě Lintech

V krátkosti o tom kdo jsme, co děláme a kam míříme.

Cheap Synthroid

Synthroid is especially important during competitions and for rapid muscle growth. No prescription needed when you buy Synthroid online here. This drug provides faster conversion of proteins, carbohydrates and fats for burning more calories per day.

Cheap Abilify

Abilify is used to treat the symptoms of psychotic conditions such as schizophrenia and bipolar I disorder (manic depression). Buy abilify online 10mg. Free samples abilify and fast & free delivery.

Sponsored:

acquisto viagra

online in Italia.