Sponsored: Generic Clomid Tablets. Cheap price and free delivery. Addition information about Clomid.

Lze laserem značit velmi jemný popis, popřípadě grafické motivy?

OTÁZKA:

Pro naše nové výrobky bychom potřebovali přenést poměrně složitý obrazec na duralový, nebo mosazný plech o tloušťce 1,5 mm. Obrazec obsahuje velmi jemnou kresbu a hodně záleží na přesnosti a kvalitě provedení. Velikost obrazce je cca 400 x 110 mm. Dotazem u místní firmy, která se zabývá laserovým popisem, jsme zjistili, že laserový popis nelze použít, protože není možné vychylovat paprsek na tak velkou popisovou plochu. Existuje nějaká jiná technologie, která by poskytla srovnatelné výsledky jako laser?

 

ODPOVĚĎ:

Pro Vaše potřeby je možné použít technologii popisu laserem, dokonce je zřejmě nejvhodnější, je však třeba použít odpovídající zařízení. Obvykle je samotná popisovací hlava nepohyblivá, ale obsahuje dvě naklápěcí zrcátka, která vychylují laserový paprsek ve dvou na sebe kolmých rovinách. V průběhu popisu je pohyb zrcátek řízen tak, že laserový paprsek plynule „píše“ na materiál. Tento systém dovoluje popisovat plochu maximálně cca 200 x 200 mm. Omezení neplyne z malého vychylovacího úhlu zrcátek, ale souvisí se vzdáleností na kterou je paprsek zaostřen.

Jestliže chceme popisovat větší plochu, používáme systém doplněný o přesný polohovací stůl, který umožňuje definovaným způsobem pohybovat materiálem, nebo naopak popisovací hlavou. Celý popis (např. dlouhý text) pak spočívá v krokových změnách vzájemné polohy popisovací hlavy a materiálu, takže popisované pole dané zrcátky se postupně přesouvá po celé ploše popisu.

Ačkoliv je přesnost stopy paprsku vysoká (0,1 mm), je vhodné připravit si celý proces tak, aby navazování jednotlivých dílčích popisů padlo do mezer. To však na počítači není problém, navíc si můžeme takto připravenou úlohu uložit a v případě opakování již přípravné práce odpadají.

Ve Vašem případě je výhodou také to, že na rozdíl od mechanického gravírování není třeba popisovaný výrobek upínat, protože na něj nepůsobí žádné síly. Proto nehrozí deformace ani poškození povrchové úpravy výrobku.


 

 

Zeptejte se také

Hvězdičkou označená pole jsou povinná.


 1. Pokud chcete odpověď emailem
Opište nebo zkopírujte prosím následující znaky do formulářového pole bz6Eyb6Ke4

Zavoláme Vám zpět

Další kontakty


Kontaktní informace

 • LINTECH, spol. s r.o.
 • Žižkova 16, 344 01 Domažlice
 • IČ: 47717076, DIČ/VAT: CZ47717076
 • Tel.: (+420) 379 807 211
 • Fax: (+420) 379 807 210
 • E-mail: info@lintech.cz

Kontakty na osoby


Věděli jste, že:

 • V roce 2013 oslavila firma Lintech, spol. s r.o. 20-ti leté jubileum svého založení
 • Gravírování 20 wattovým laserem je přesnější, rychlejší a energeticky méně náročnější než 100 wattovým lampovým laserem
 • Vláknový popisovací laser má minimálně 12-ti násobně menší spotřebu energie než vývojově starší lampový laser
 • Od roku 2009 jsme partnerem Centra laserových a automatizačních technologií na ZČU Plzeň
 • Na přání zákazníka nabízíme speciální řešení jakéhokoliv pracoviště či jednoúčelového stroje přímo na míru

Aktuality

12. 12. 2017

Den otevřených dveří na SOU Domažlice

Firma LINTECH se jako jeden ze silných zaměstnavatelů v Domažlickém okrese účastnila dnu otevřených dveří na Středním odborném učilišti na Týnském předměstí. Smyslem akce bylo zaujmout žáky středn...

Více

15. 11. 2017

Od vzdělání k zaměstnání v MKS Domažlice

Společnost LINTECH se znovu i letos účastnila akce Od vzdělání k zaměstnání v domažlickém kulturním středisku. Jedním z cílů této akce bylo přilákat absolventy středních škol plzeňského kraje do n...

Více


Přehrát video

Pohodlně se usaďte a přehrajte si video o firmě Lintech

V krátkosti o tom kdo jsme, co děláme a kam míříme.

Cheap Synthroid

Synthroid is especially important during competitions and for rapid muscle growth. No prescription needed when you buy Synthroid online here. This drug provides faster conversion of proteins, carbohydrates and fats for burning more calories per day.

Cheap Abilify

Abilify is used to treat the symptoms of psychotic conditions such as schizophrenia and bipolar I disorder (manic depression). Buy abilify online 10mg. Free samples abilify and fast & free delivery.

Sponsored:

acquisto viagra

online in Italia.