Sponsored: Generic Clomid Tablets. Cheap price and free delivery. Addition information about Clomid.

 

Obecné informace o laserových technologií

 
Laserový popisovací laser v provedení OEMLaserová technologie, v minulosti považována za technologii jen těžko dosažitelnou pro běžné průmyslové využití, získává postupem času stále širšího uplatnění v oborech napříč průmyslovým spektrem. S využitím jedinečných vlastností laserového záření lze dále zefektivňovat řadu aplikací při dosažení špičkové kvality a snížení výrobních nákladů. Laser může být využit např. pro sváření či navařování, kalení, řezání a vrtání, gravírování, ale také pro vytváření exkluzivního popisu na povrchu materiálu. Jednoduše řečeno, laserový paprsek správných parametrů lze využít k velké části procesů týkajících se materiálových úprav, přičemž kvalita všech těchto procesů dosahuje skutečně špičkové úrovně.
 
 Popisovací laserová stanice v provedení compactV současnosti jsou nejrozšířenějšími systémy lasery lampové, diodové (pevnolátkové aktivní prostředí – nejčastěji z granátových krystalů s označením Nd:YAG, buzené optickým signálem z diod, s vlnovou délkou výstupního paprsku cca 1064nm), CO2 lasery (aktivní prostředí tvořené plynem CO2, buzené doutnavým výbojem, s vlnovou délkou cca 10 600nm) a vláknové lasery (aktivní prostředí optické vlákno, buzené optickým signálem z diod, s vlnovou délkou cca 1064nm). Zatímco lampové lasery patří spíše historii a jejich konstrukce jsou již dalšími výše zmíněnými systémy zcela překonané, vláknové lasery jsou technologií nejpokrokovější a v jistých ohledech tvoří, díky skloubení výborných provozních podmínek s kompaktností laserového systému, nástupce laserů diodových. Dnešní laserové systémy jsou prakticky bezporuchové, s životností stovek tisíc hodin. Každý ze systémů má vzhledem ke svým parametrům jiné přednosti a předpoklady pro své využití.
 
 
Ukázka laserové gravírováníPro průmyslové značení či popis materiálu se využívají laserové systémy s nejnižším výkonem pohybujícím se v řádech několika málo desítek Wattů, který je pro zanechání čitelné stopy na povrchu materiálu zcela dostačující. Vyšší vlnová délka CO2 laserů je velmi vhodná pro popis organických materiálů (dřevo, kůže…) nebo materiálů s podobnou krystalickou strukturou, zatímco nižší vlnové délky pevnolátkových laserů dobře reagují s kovovými a mnohými plastovými materiály.  Při proceduře značení se působením laserového paprsku částečně mění struktura značeného materiálu, částečně však také dochází k jejímu odnímání (vypařování), výsledkem pak zůstává na materiálu požadovaná kontrastní stopa. Protože má stopa zaostřeného laserového paprsku, fungující jako značicí nástroj, minimální rozměry (dnes je možné vytvořit pomocí laserové technologie vzor i na vlasové struktuře), dokáže vytvářet neuvěřitelně detailní a propracované vzory. Díky přiloženému softwaru s CAD rozhraním lze snadno a rychle vytvářet, měnit či jednoduše importovat značicí vzory ze souborů typu dxf., plt., cdr. a dalších. Laserové značení má však i celou řadu dalších výhod. Protože laser na povrch značeného objektu žádný materiál nepřidává, naopak ho odnímá a mění jeho vlastnosti, značení se stává trvalým, nesmazatelným a nízkonákladovým, protože ke své práci nepotřebuje žádný spotřební materiál, pouze elektrickou energii nepřesahující v případě vláknových laserů příkon 250W. Laserové značení je bezdotykové, fyzicky materiál nijak nezatěžuje, a proto značený objekt není třeba žádným způsobem upínat. Laserové gravírování je procedura velmi podobná proceduře značení, pouze s rozdílem vyššího provozního výkonu, který je potřeba při odnímání většího objemu materiálu jeho vysokým zahřátím a následným vypařením. Všechna výše zmíněná pozitiva laserového popisu se tak vztahují i k laserovému gravírování.
 
Mobilní svařovací stanicePro laserové svařování či navařování se používají hlavně pevnolátkové lasery s pulsním režimem, výkon těchto systémů se v tomto případě již nepohybuje v desítkách, ale ve stovkách Wattů. Laserový paprsek je schopen při zaostření dodávat takovou vstupní energii na jednotku délky, která umožňuje vytvořit hluboký a úzký svar s minimálním teplotně ovlivněným pásmem a malým vnitřním pnutím materiálu, a to i u materiálů s tloušťkou až 12mm. Nejen že lze laserem svařovat materiály, které jsou pomocí konvečních metod svařitelné jen s obtížemi nebo lokální - pro jiné technologie těžko dostupná místa, ale i materiály svařované běžnými metodami jsou pomocí laserové technologie svářeny mnohem rychleji a kvalitněji. Díky bezkontaktní práci paprsku nedochází ke znečišťování svaru materiálem elektrod, a protože je setrvačnost paprsku velmi malá, laserové svařování je velmi vhodné i k automatizaci. Laserové navařování je pak velmi vhodným aspektem při snižování výrobních nákladů pro případ oprav a údržby nástrojů či forem, které se díky pokročilé technologii stává velmi efektivním a bezproblémovým. Řízení procesu opravy a vedení laserového paprsku k opravovanému místu je řešeno synchronizací pulzu laserového paprsku, přídavného materiálu a rychlosti posuvu. Díky minimálním rozměrům laserové stopy lze opět navařovat tak jemné detaily, hrany či tvary, které jsou jinou technologií neopravitelné.
           
K dělení materiálu, tj. k různému řezání a vrtání, jsou využívány CO2, pevnolátkové Nd:YAG nebo vysokovýkonné diodové lasery označované zkratkou HPDL. Hodnoty výkonů se v těchto případech pohybují v tisících Wattů. Řezání materiálu je prováděno třemi kroky: přímým spalováním materiálu, odtavením materiálu s následným vyfukováním vzniklé taveniny z místa řezu asistenčním plynem a odpařováním řezané hmoty.      
 
Pomocí laserové technologie lze dělit materiály velmi přesně, a to i křehké či lehce deformovatelné. Díky možnosti ovládání laserového paprsku je možné vytvářet i velmi komplikované tvary s vysokou kvalitou řezu.

 

Možnosti užití laseru jsou skutečně široké a jejich další přiblížení je nad rámec tohoto článku. Je potřeba si však uvědomit, že laserová technologie již dávno není jen hudbou budoucnosti, ale stále více se díky svým jedinečným vlastnostem rozšiřuje i v běžných průmyslových aplikacích. Navzdory svým vyšším pořizovacím nákladům se díky zefektivnění výrobních procesů a nízkonákladovému provozu jistě zaplatí.

 

 

Požadujete více informací ?

Opište nebo zkopírujte prosím následující znaky do formulářového pole db7Ujp1Ma8

Zde je video našeho produktu, pravděpodobně nemáte nainstalovaný flash.

Zavoláme Vám zpět

Další kontakty


Kontaktní informace

 • LINTECH, spol. s r.o.
 • Žižkova 16, 344 01 Domažlice
 • IČ: 47717076, DIČ/VAT: CZ47717076
 • Tel.: (+420) 379 807 211
 • Fax: (+420) 379 807 210
 • E-mail: info@lintech.cz

Kontakty na osoby


Věděli jste, že:

 • V roce 2013 oslavila firma Lintech, spol. s r.o. 20-ti leté jubileum svého založení
 • Gravírování 20 wattovým laserem je přesnější, rychlejší a energeticky méně náročnější než 100 wattovým lampovým laserem
 • Vláknový popisovací laser má minimálně 12-ti násobně menší spotřebu energie než vývojově starší lampový laser
 • Od roku 2009 jsme partnerem Centra laserových a automatizačních technologií na ZČU Plzeň
 • Na přání zákazníka nabízíme speciální řešení jakéhokoliv pracoviště či jednoúčelového stroje přímo na míru

Aktuality

20. 03. 2018

Přijďte za námi na Veletrh Ampér v Brně

Srdečně Vás zveme i na letošní veletrh elektrotechniky Amper v Brně, který se koná 20.-23.3.2018. Stánek firmy Lintech najdete v pavilonu F na obvyklém místě 3.28. Prezetujeme zde rychlost laser...

Více

12. 12. 2017

Den otevřených dveří na SOU Domažlice

Firma LINTECH se jako jeden ze silných zaměstnavatelů v Domažlickém okrese účastnila dnu otevřených dveří na Středním odborném učilišti na Týnském předměstí. Smyslem akce bylo zaujmout žáky středn...

Více


Přehrát video

Pohodlně se usaďte a přehrajte si video o firmě Lintech

V krátkosti o tom kdo jsme, co děláme a kam míříme.

Cheap Synthroid

Synthroid is especially important during competitions and for rapid muscle growth. No prescription needed when you buy Synthroid online here. This drug provides faster conversion of proteins, carbohydrates and fats for burning more calories per day.

Cheap Abilify

Abilify is used to treat the symptoms of psychotic conditions such as schizophrenia and bipolar I disorder (manic depression). Buy abilify online 10mg. Free samples abilify and fast & free delivery.

Sponsored:

acquisto viagra

online in Italia.