Sponsored: Generic Clomid Tablets. Cheap price and free delivery. Addition information about Clomid.

UV laser

UV lasery disponují nejnižší vlnovou délkou laserového záření. Využívají základního zdroje pevnolátkových laserů (Nd:YVO4, Nd:YAG, apod.). Výstup infračerveného světla prochází několika opticky nelineárními krystaly, které dále mění parametry původního infračerveného světla.

Průchodem takovým krystalem vzniká z původního laserového záření o vlnové délce 1064nm 2. harmonická o poloviční vlnové délce (532nm). Při průchodu dalšími krystaly se harmonická může nadále zvyšovat a vlnová délka adekvátně snižovat. V praxi se v případě UV laserů nejčastěji používá 3. harmonická (355nm), lze se ale setkat i se 4. či 5. harmonickou (266nm a 213nm).
 
Při každé konverzi paprsku na nižší vlnovou délku se snižuje jeho výkon, celková účinnost UV laseru je pak závislá na počtu konverzí, z toho důvodu jsou výkony UV laseru v rozsahu jen několika málo jednotek W.
 
Infračervené a viditelné záření doprovází tepelné ovlivňování materiálu, vlivem kterého dochází k jeho tavení, odpařování a celkové degradaci. UV záření má velmi malé tepelné účinky, často se proto v jeho případě mluví o studené ablaci – tedy odpařování materiálu bez výrazného tepelného ovlivnění materiálu.
 
Velkou výhodu má UV laser v excelentní kvalitě svazku a extrémně malém spotu, jehož velikost je přímo úměrná velikosti vlnové délky.
UV lasery se používají v úzkém rozsahu specifických aplikací, což je rovněž způsobeno poměrně vysokými náklady na pořízení a údržbu. Nelineární optika je totiž značně tepelně namáhána, postupně degraduje a vlivem její nižší životnosti je po jisté době provést její obměnu.

 

Mezi aplikace s použitím UV laserů patří např.:

-          Mikro-litografie (výroba polovodičových čipů, desek plošných spojů a jiné elektroniky)
-          Značení materiálů transparentních pro infračervené a viditelné světlo
-          Velmi přesné řezání, vrtání a jiné mikroopracování široké škály velmi tenkých materiálů
 
Pro více informací kontaktujte prosím naše obchodní oddělení nebo pište na info@lintech.cz.
 


 

 

Požadujete více informací ?

Opište nebo zkopírujte prosím následující znaky do formulářového pole d5Sf3a2Lum3Nn7

Zavoláme Vám zpět

Další kontakty


Kontaktní informace

 • LINTECH, spol. s r.o.
 • Žižkova 16, 344 01 Domažlice
 • IČ: 47717076, DIČ/VAT: CZ47717076
 • Tel.: (+420) 379 807 211
 • Fax: (+420) 379 807 210
 • E-mail: info@lintech.cz

Kontakty na osoby


Věděli jste, že:

 • V roce 2013 oslavila firma Lintech, spol. s r.o. 20-ti leté jubileum svého založení
 • Gravírování 20 wattovým laserem je přesnější, rychlejší a energeticky méně náročnější než 100 wattovým lampovým laserem
 • Vláknový popisovací laser má minimálně 12-ti násobně menší spotřebu energie než vývojově starší lampový laser
 • Od roku 2009 jsme partnerem Centra laserových a automatizačních technologií na ZČU Plzeň
 • Na přání zákazníka nabízíme speciální řešení jakéhokoliv pracoviště či jednoúčelového stroje přímo na míru

Aktuality

4. 10. 2017

Pozvánka na veletrh MSV 2017

Srdečně Vás zveme na letošní strojírenský veletrh v Brně, který se uskuteční 9.-13.10.2017. Stánek firmy Lintech najdete v pavilonu E stánek č.13. Prezentovat budeme kompletní portfolio nabízené...

Více

5. 06. 2017

LASYS meets Central Europe

Konference "LASYS meets Central Europe", která se konala 30.května 2017 ve slovenské Trnavě, se etabluje jako důležitá obhodní platforma pro poskytovatale řešení v oblasti laserového zpracování mat...

Více


Přehrát video

Pohodlně se usaďte a přehrajte si video o firmě Lintech

V krátkosti o tom kdo jsme, co děláme a kam míříme.

Cheap Synthroid

Synthroid is especially important during competitions and for rapid muscle growth. No prescription needed when you buy Synthroid online here. This drug provides faster conversion of proteins, carbohydrates and fats for burning more calories per day.

Cheap Abilify

Abilify is used to treat the symptoms of psychotic conditions such as schizophrenia and bipolar I disorder (manic depression). Buy abilify online 10mg. Free samples abilify and fast & free delivery.