Sponsored: Generic Clomid Tablets. Cheap price and free delivery. Addition information about Clomid.

Zlepšení kvality a výkonu vláknových laserů

vláknový laserVšechny technologie prochází vývojem, zlepšují svoje vlastnosti a poskytují nové výhody. Nejinak je tomu i u laserových technologií, ať už se to týká laserových zdrojů či optických komponent. Před nedávnem nastoupila na trh nová řada pulzních zdrojů vláknových laserů významného evropského dodavatele. Tato nová generace vláknových laserů označovaná jako řada „G4“ přinesla oproti předchozí řadě významná vylepšení a z toho vyplývající výhody. Dále se zvýšila již tak vysoká efektivita a univerzálnost vláknových laserů, stejně jako jejich spolehlivost a životnost, což se projevilo v prodloužení záruk na tato zařízení o 5 let. Při změně konektoru výstupního optického vlákna jej lze snáze připojovat k navazujícím optickým komponentům při velké míře kompatibility napříč jednotlivými výkonovými relacemi zdrojů. Podobné přepojování mezi jednotlivými ystémovými celky je možné provádět jednoduchým principem plug and play.

laserové gravírováníVentilátorové chlazení se stalo nedílnou součástí zdroje, díky čemuž se významně zvýšila jeho práceschopnost při vysoké okolní teplotě, a to až do 45 °C. To všechno umožnilo zvýšit kompaktnost celého systému, zmenšit jeho rozměry a systém je tak možné snadněji integrovat i do omezených prostor ve výrobních linkách nebo jednoúčelových zařízení. Nová konstrukce zdroje rovněž pozitivně ovlivnila i např. jeho odolnost vůči vibracím či EM rušení a snížila spotřebu proti svému předchůdci až o 10 %. Společnost Lintech disponuje laserovými moduly širokého výkonového rozsahu 10–70 W, což pohodlně pokrývá většinu existujících aplikací. V dané výkonové relaci lze dále podrobněji vybírat vhodný typ zdroje s ohledem na jeho kvalitu paprsku, energii v pulzu, frekvenční rozsah či délku pulzu a je možné tak vybrat pro konkrétní aplikaci laser skutečně takříkajíc na míru. Množství rozsahů parametrů G4 generace vláknových zdrojů bylo dále výrazně rozšířeno, nyní je tedy možno u vybraných typů operovat např. s frekvencí od 1 do 1 000 kHz či s délkou pulzu od 3 do 500 ns. Stejně je možné vybírat z širokého výběru až 40 programů pro optimalizaci a zefektivnění pulzních režimů laseru, tzv. waveform. Díky tomu je možné vlastnosti laserového paprsku nastavovat vůči ovlivňovanému materiálu velmi jemně, výstupem se pak stává rozmanitá škála výsledků. Vybrané pulzní zdroje samozřejmě umožňují i modulovat kontinuální (CW) chod.
 
laserový popisVývojem však neprochází pouze laserové zdroje. Další z významných německých dodavatelů optických laserových komponent dodává na trh řadu vychylovacích hlav Scancube III. Ta se vyznačuje vyšší rychlostí vychylování, nižším zahříváním během procesu a zlepšením dynamiky obsažených komponent, kdy se snižují možné chyby obzvláště při vysokých rychlostech rozmítání paprsku. To všechno umožňuje vychylovat paprsek i v rychlostech tisíců mm/s, kdy však nejsou laserované vzory výrazněji deformovány vlivem setrvačnosti pohyblivých komponent, přičemž čas vyhotovení vybraných aplikací může být významně redukován.
laserové svařování
Společnost Lintech v rámci svého rozvoje momentálně přestavuje svoji aplikační laboratoř, kde bude velká část výše zmíněných vláknových zdrojů dostupná, stejně jako i laserové systémy jiných typů. Výbava aplikační laboratoře tak bude čítat mimo pulzních infračervených vláknových laserů ve výkonech 10–70 W i pulzní infračervené Nd:YVO4 krystalové lasery ve výkonech do 20 W, pulzní zelený Nd:YVO4 krystalový laser ve výkonu do 2 W, infračervený CO2 laser ve výkonu 50 W a kontinuální infračervený vláknový laser ve výkonu 400W a 1 kW. K dispozici bude velký výběr optických komponent od vychylovacích hlav rozdílných apertur a hlav technologických, až po přeostřovací optickou jednotku a zaostřovací optické komponenty s rozdílnou fokusací od 100 až do 650 mm.
 
laserový popisDíky tomu všemu bude tato aplikační laboratoř schopna provádět testy mnoha rozličných aplikací, od značení, gravírování a vrtání, až po možné svařování či řezání vybraných plastových, kovových a dalších materiálů, a to i s možností přímé prezentace zákazníkovi. Po poskytnutí vhodných ochranných pomůcek může být zákazník pod vedením vývojového pracovníka osobně přítomen probíhajícím testům a jejich následné analýze pomocí nejrůznějších metod. Pro analýzu výsledku bude k dispozici řada pomocných zařízení od mikroskopu po verifikátor čárových kódů. Při zhlédnutí výsledků naživo pak dokáže zákazník lépe porozumět problematice celé aplikace včetně jejích možných výhod či rizik, která se mohou projevit při nasazení dané technologie do jeho výroby. Dokončení výstavby je plánováno do poloviny roku 2015.

 

 

 

Požadujete více informací ?

Opište nebo zkopírujte prosím následující znaky do formulářového pole a1Snz6Ofp8Gl7

Zavoláme Vám zpět

Další kontakty


Kontaktní informace

 • LINTECH, spol. s r.o.
 • Žižkova 16, 344 01 Domažlice
 • IČ: 47717076, DIČ/VAT: CZ47717076
 • Tel.: (+420) 379 807 211
 • Fax: (+420) 379 807 210
 • E-mail: info@lintech.cz

Kontakty na osoby


Věděli jste, že:

 • V roce 2013 oslavila firma Lintech, spol. s r.o. 20-ti leté jubileum svého založení
 • Gravírování 20 wattovým laserem je přesnější, rychlejší a energeticky méně náročnější než 100 wattovým lampovým laserem
 • Vláknový popisovací laser má minimálně 12-ti násobně menší spotřebu energie než vývojově starší lampový laser
 • Od roku 2009 jsme partnerem Centra laserových a automatizačních technologií na ZČU Plzeň
 • Na přání zákazníka nabízíme speciální řešení jakéhokoliv pracoviště či jednoúčelového stroje přímo na míru

Aktuality

20. 03. 2018

Přijďte za námi na Veletrh Ampér v Brně

Srdečně Vás zveme i na letošní veletrh elektrotechniky Amper v Brně, který se koná 20.-23.3.2018. Stánek firmy Lintech najdete v pavilonu F na obvyklém místě 3.28. Prezetujeme zde rychlost laser...

Více

12. 12. 2017

Den otevřených dveří na SOU Domažlice

Firma LINTECH se jako jeden ze silných zaměstnavatelů v Domažlickém okrese účastnila dnu otevřených dveří na Středním odborném učilišti na Týnském předměstí. Smyslem akce bylo zaujmout žáky středn...

Více


Přehrát video

Pohodlně se usaďte a přehrajte si video o firmě Lintech

V krátkosti o tom kdo jsme, co děláme a kam míříme.

Cheap Synthroid

Synthroid is especially important during competitions and for rapid muscle growth. No prescription needed when you buy Synthroid online here. This drug provides faster conversion of proteins, carbohydrates and fats for burning more calories per day.

Cheap Abilify

Abilify is used to treat the symptoms of psychotic conditions such as schizophrenia and bipolar I disorder (manic depression). Buy abilify online 10mg. Free samples abilify and fast & free delivery.

Sponsored:

acquisto viagra

online in Italia.