Sponsored: Generic Clomid Tablets. Cheap price and free delivery. Addition information about Clomid.

Značení automobilových dílů

 

Požadavek zákazníka

Významná firma, vyrábějící díly a příslušenství pro motorová vozidla, potřebuje značit nárazníky a další díly, které se při další operaci svařují. Zákazník dříve prováděl značení dílů na starých strojích, které zpomalovaly výrobní proces a proto požádal naši firmu o nabídku na značení svých komponentů moderními stroji.

Nárazník je vyráběn z oceli a musí být označen číselm směny, číslem dílu, datem a sériovým číslem. Popis dílů je požadován trvalý, nesmazatelný a dobře čitelný i po tepelném zušlechtění při ohýbání a lisování. Z nabízených technologií (ruční, mikrobodové a laserové značení) se zákazník rozhodl pro značení ruční, které splňuje všechny jeho požadavkys optimálním poměrem cena/výkon.

Další díly nutné k označení jsou také oceli a ty se při další operaci svařují. Značení se v tomto případě skládá z čísla směny, čísla dílu, datumu a sériového čísla.

Navrhnuté řešení

Z produktové řady Lintechu byl pro značení dílů zvolen pneumatický razící stroj upevněný na stojanu, který byl integrován do automatického výrobního procesu. Stojan se skládá ze základní desky, konzoly značicí jednotky, nohy stojanu, ochranného krytu a pomocných přípravků pro odkládání značených dílů. Samotný popis pak probíhá pomocí robotu, který když usadí plech na stojan a čidlo speciálně navržené firmou Lintech, vyšle pokyn k ražbě. Ten vyrazí na plech požadované označení a robot pak posune plech na další zpracování.

Pro označení svařenců byl navržen rovněž stojanový pneumatický razící systém, který je však po manuálním založení dílu ovládán pomocí nožního pedálu.

 Značení automobilových dílů

Zhodnocení

Řešení bylo navrhnuto a realizováno dle požadavků zákazníka jako co levné, jednoduché a co nejefektivnější. Časpotřebný pro samotný proces značení dílu je 1 sekunda, manipulace robota pak vyžaduje další 2 sekundy. Během dne se provádí značení cca 500 nárazníků. Výměna razníků stroje pro další směnu se provádí manuálně s dobou trvání 5 minut.

Pro zvýšení efektivnosti bylo dodáno a nainstalováno několik pneumatických razicích systémů, které byly ve výrobě před jejich oficiálním spuštěním pečlivě testovány. Zákazník projevil s dodaným řešením a kvalitou ražby velkou spokojenost.

 

Záruka a servis

Standardní záruka na razicí stroj je 2 roky, mimo jeho spotřebních částí. V rámci servisu je jednou ročně preventivní prohlídka razicího stroje zdarma. Zaručen servisní zásah do 48 hodin od nahlášení závady.

 

Proč právě Lintech?

Pro naše zákazníky nechceme být pouhým dodavatelem technologie, ale dlouhodobým a spolehlivým obchodním partnerem. Partnerstvím rozumíme komplexní služby od konzultací a poradenství, přes zakázkovou konstrukci, programování, výrobu jednoúčelových strojů a speciálních zařízení až po záruční a pozáruční servis. 

 

Požadujete více informací ?

Opište nebo zkopírujte prosím následující znaky do formulářového pole x5Wgs3Oxc9Ze5

Zavoláme Vám zpět

Další kontakty


Kontaktní informace

 • LINTECH, spol. s r.o.
 • Žižkova 16, 344 01 Domažlice
 • IČ: 47717076, DIČ/VAT: CZ47717076
 • Tel.: (+420) 379 807 211
 • Fax: (+420) 379 807 210
 • E-mail: info@lintech.cz

Kontakty na osoby


Věděli jste, že:

 • V roce 2013 oslavila firma Lintech, spol. s r.o. 20-ti leté jubileum svého založení
 • Gravírování 20 wattovým laserem je přesnější, rychlejší a energeticky méně náročnější než 100 wattovým lampovým laserem
 • Vláknový popisovací laser má minimálně 12-ti násobně menší spotřebu energie než vývojově starší lampový laser
 • Od roku 2009 jsme partnerem Centra laserových a automatizačních technologií na ZČU Plzeň
 • Na přání zákazníka nabízíme speciální řešení jakéhokoliv pracoviště či jednoúčelového stroje přímo na míru

Aktuality

12. 12. 2017

Den otevřených dveří na SOU Domažlice

Firma LINTECH se jako jeden ze silných zaměstnavatelů v Domažlickém okrese účastnila dnu otevřených dveří na Středním odborném učilišti na Týnském předměstí. Smyslem akce bylo zaujmout žáky středn...

Více

15. 11. 2017

Od vzdělání k zaměstnání v MKS Domažlice

Společnost LINTECH se znovu i letos účastnila akce Od vzdělání k zaměstnání v domažlickém kulturním středisku. Jedním z cílů této akce bylo přilákat absolventy středních škol plzeňského kraje do n...

Více


Přehrát video

Pohodlně se usaďte a přehrajte si video o firmě Lintech

V krátkosti o tom kdo jsme, co děláme a kam míříme.

Cheap Synthroid

Synthroid is especially important during competitions and for rapid muscle growth. No prescription needed when you buy Synthroid online here. This drug provides faster conversion of proteins, carbohydrates and fats for burning more calories per day.

Cheap Abilify

Abilify is used to treat the symptoms of psychotic conditions such as schizophrenia and bipolar I disorder (manic depression). Buy abilify online 10mg. Free samples abilify and fast & free delivery.

Sponsored:

acquisto viagra

online in Italia.