Sponsored: Generic Clomid Tablets. Cheap price and free delivery. Addition information about Clomid.

Značení desek plošných spojů

Laserový popisStále častěji přichází od výrobců desek plošných spojů požadavky na zavedení traceability tak, aby bylo možno sledovat stav desek během jednotlivých fází výroby.

Velmi často je pro identifikaci desky využíván Datamatrix (DM) kód, který ve velmi malé ploše dokáže uchovávat značné množství informací. Načtením tohoto kódu pomocí vhodného čtecího zařízení může pak být uložená informace zpětně zobrazena. V praxi po označení komponentu kódem vzniká okamžitě v databázi výrobce položka odpovídající tomuto kódu. Při každém jeho nasnímání během jednotlivých operací je pak tato položka aktualizována s ohledem na momentální stav sledovaného komponentu.
 
Samotné označení desky je první a velmi důležitou částí celého procesu. Výsledné značení by mělo být trvalé, dobře čitelné pro čtecí zařízení, snadno editovatelné (obsah DM kódu mění s každou deskou) a s nízkými provozními náklady. Laserové značení dokáže splnit všechny výše zmíněné požadavky a nutno říci, že je již v mnoha podobných aplikacích aktivně využíváno.
Laserový popisDůležitý je samozřejmě typ popisovaného materiálu. V některých případech se při značení odebírá nepájivá maska až na měděný podklad, čímž dostává DM kód potřebný kontrast. Tuto techniku však nelze používat vždy, nevhodná je např. v případě následného pájení vlnou. 
Častější požadavek je na značení nepájivé masky DPS. Zde velmi záleží na typu masky (včetně její barvy), jejíž vlastnosti mohou dosahovaný kontrast značně ovlivňovat a je tak potřeba před nasazením technologie provést testy, které včas ukážou její vhodnost.
Pro značení DPS lze využít pevnolátkové lasery v rozsahu vlnových délek 532-1064nm, které při značení dosahují výrazně lepších výsledků než při použití CO2 laseru. U pevnolátkových laserů je laserová stopa menší, čímž lze vytvářet přesnější, detailnější motivy a kódy s větším obsahem dat při využití stejné plochy oproti CO2 laseru.                                                                                             
Ing. Jiří Krutina, Lintech, spol. s r.o.

 

Požadujete více informací ?

Opište nebo zkopírujte prosím následující znaky do formulářového pole f1w1Bhf

Zavoláme Vám zpět

Další kontakty


Kontaktní informace

 • LINTECH, spol. s r.o.
 • Žižkova 16, 344 01 Domažlice
 • IČ: 47717076, DIČ/VAT: CZ47717076
 • Tel.: (+420) 379 807 211
 • Fax: (+420) 379 807 210
 • E-mail: info@lintech.cz

Kontakty na osoby


Věděli jste, že:

 • V roce 2013 oslavila firma Lintech, spol. s r.o. 20-ti leté jubileum svého založení
 • Gravírování 20 wattovým laserem je přesnější, rychlejší a energeticky méně náročnější než 100 wattovým lampovým laserem
 • Vláknový popisovací laser má minimálně 12-ti násobně menší spotřebu energie než vývojově starší lampový laser
 • Od roku 2009 jsme partnerem Centra laserových a automatizačních technologií na ZČU Plzeň
 • Na přání zákazníka nabízíme speciální řešení jakéhokoliv pracoviště či jednoúčelového stroje přímo na míru

Aktuality

5. 06. 2017

LASYS meets Central Europe

Konference "LASYS meets Central Europe", která se konala 30.května 2017 ve slovenské Trnavě, se etabluje jako důležitá obhodní platforma pro poskytovatale řešení v oblasti laserového zpracování mat...

Více

9. 05. 2017

Laserová aplikace night & day

Za pomoci vhodného nastavení laseru lze velmi efektivně a kvalitně vytvářet detailní tzv. night&day laserového značení, které bývá umisťováno na podsvěcovaných tlačítkách či kontrolkách elektroniky...

Více


Přehrát video

Pohodlně se usaďte a přehrajte si video o firmě Lintech

V krátkosti o tom kdo jsme, co děláme a kam míříme.