Sponsored: Generic Clomid Tablets. Cheap price and free delivery. Addition information about Clomid.

Značení desek plošných spojů

Laserový popisStále častěji přichází od výrobců desek plošných spojů požadavky na zavedení traceability tak, aby bylo možno sledovat stav desek během jednotlivých fází výroby.

Velmi často je pro identifikaci desky využíván Datamatrix (DM) kód, který ve velmi malé ploše dokáže uchovávat značné množství informací. Načtením tohoto kódu pomocí vhodného čtecího zařízení může pak být uložená informace zpětně zobrazena. V praxi po označení komponentu kódem vzniká okamžitě v databázi výrobce položka odpovídající tomuto kódu. Při každém jeho nasnímání během jednotlivých operací je pak tato položka aktualizována s ohledem na momentální stav sledovaného komponentu.
 
Samotné označení desky je první a velmi důležitou částí celého procesu. Výsledné značení by mělo být trvalé, dobře čitelné pro čtecí zařízení, snadno editovatelné (obsah DM kódu mění s každou deskou) a s nízkými provozními náklady. Laserové značení dokáže splnit všechny výše zmíněné požadavky a nutno říci, že je již v mnoha podobných aplikacích aktivně využíváno.
Laserový popisDůležitý je samozřejmě typ popisovaného materiálu. V některých případech se při značení odebírá nepájivá maska až na měděný podklad, čímž dostává DM kód potřebný kontrast. Tuto techniku však nelze používat vždy, nevhodná je např. v případě následného pájení vlnou. 
Častější požadavek je na značení nepájivé masky DPS. Zde velmi záleží na typu masky (včetně její barvy), jejíž vlastnosti mohou dosahovaný kontrast značně ovlivňovat a je tak potřeba před nasazením technologie provést testy, které včas ukážou její vhodnost.
Pro značení DPS lze využít pevnolátkové lasery v rozsahu vlnových délek 532-1064nm, které při značení dosahují výrazně lepších výsledků než při použití CO2 laseru. U pevnolátkových laserů je laserová stopa menší, čímž lze vytvářet přesnější, detailnější motivy a kódy s větším obsahem dat při využití stejné plochy oproti CO2 laseru.                                                                                             
Ing. Jiří Krutina, Lintech, spol. s r.o.

 

Požadujete více informací ?

Opište nebo zkopírujte prosím následující znaky do formulářového pole hz4Sme

Zavoláme Vám zpět

Další kontakty


Kontaktní informace

 • LINTECH, spol. s r.o.
 • Žižkova 16, 344 01 Domažlice
 • IČ: 47717076, DIČ/VAT: CZ47717076
 • Tel.: (+420) 379 807 211
 • Fax: (+420) 379 807 210
 • E-mail: info@lintech.cz

Kontakty na osoby


Věděli jste, že:

 • V roce 2013 oslavila firma Lintech, spol. s r.o. 20-ti leté jubileum svého založení
 • Gravírování 20 wattovým laserem je přesnější, rychlejší a energeticky méně náročnější než 100 wattovým lampovým laserem
 • Vláknový popisovací laser má minimálně 12-ti násobně menší spotřebu energie než vývojově starší lampový laser
 • Od roku 2009 jsme partnerem Centra laserových a automatizačních technologií na ZČU Plzeň
 • Na přání zákazníka nabízíme speciální řešení jakéhokoliv pracoviště či jednoúčelového stroje přímo na míru

Aktuality

12. 12. 2017

Den otevřených dveří na SOU Domažlice

Firma LINTECH se jako jeden ze silných zaměstnavatelů v Domažlickém okrese účastnila dnu otevřených dveří na Středním odborném učilišti na Týnském předměstí. Smyslem akce bylo zaujmout žáky středn...

Více

15. 11. 2017

Od vzdělání k zaměstnání v MKS Domažlice

Společnost LINTECH se znovu i letos účastnila akce Od vzdělání k zaměstnání v domažlickém kulturním středisku. Jedním z cílů této akce bylo přilákat absolventy středních škol plzeňského kraje do n...

Více


Přehrát video

Pohodlně se usaďte a přehrajte si video o firmě Lintech

V krátkosti o tom kdo jsme, co děláme a kam míříme.

Cheap Synthroid

Synthroid is especially important during competitions and for rapid muscle growth. No prescription needed when you buy Synthroid online here. This drug provides faster conversion of proteins, carbohydrates and fats for burning more calories per day.

Cheap Abilify

Abilify is used to treat the symptoms of psychotic conditions such as schizophrenia and bipolar I disorder (manic depression). Buy abilify online 10mg. Free samples abilify and fast & free delivery.

Sponsored:

acquisto viagra

online in Italia.