Sponsored: Generic Clomid Tablets. Cheap price and free delivery. Addition information about Clomid.

Značení pístních kroužků

 

Požadavek zákazníka

Zákazník, největší výrobce pístních kroužků v ČR a významný dodavatel pro automobilový průmysl, hledal metodu, jak značit svou kompletní produkci. Vyráběný sortiment je velmi široký, od nejmenších kroužků o průměru 30mm až po velké kroužky pro písty lodních motorů. Kroužky jsou zhotovovány ze speciální slitiny, která má specifické mechanické vlastnosti.

Označení pístních kroužků sestávající z alfanumerických znaků je třeba umístit na přesně určené místo, přičemž jsou kladeny vysoké nároky na přesnost a trvanlivost popisu. Operace značení bude součástí automatizovaného výrobního procesu a rychlost popisu je tedy třeba sladit s taktem výrobní linky. Produkce pístních kroužků dosahuje řádově tisíců kusů za směnu.

Původní technologie značení pístních kroužků ražením nevyhovuje rychlostí, kvalitou a není ani dostatečně operativní - při každé změně znaků by bylo potřeba měnit razníky. Ražba je tedy na tuto produkci naprosto nevyhovující, navíc dochází k poškození kroužků.

 

Navrhnuté řešení

Z produktové řady Lintechu bylo vybráno laserové popisovací zařízení s optimálním poměrem cena/výkon. K jeho dalším přednostem patří nenáročnost obsluhy, schopnost pracovat ve ztížených podmínkách průmyslové výroby a především operativnost - softwarové ovládání umožňuje rychle změnit obsah laserového popisu i automatický růst číselné řady. Čas potřebný pro laserové značení jednoho kroužku se podle okolností pohybuje v rozmezí několika sekund.

Ve spolupráci zákazníka a specilistů Lintechu bylo konstrukčně vyřešeno automatické podávání a odebírání pístních kroužků, spolu s jejich aretací. Po dohodě se zákazníkem bylo využito pro manipulaci s kroužky jedno z jeho nevyužitých zařízení, které prošlo pouze konstrukční úpravou, čímž bylo dosaženo značné finanční úspory. Toto upravené zařízen poté bylo spojeno s laserovou popisovací hlavou a veškerým příslušenstvím.

 Značení pístních kroužků

Zhodnocení

S použitím laserového značicího zařízení je deformace kroužku vyloučena - laser pracuje bezkontaktním způsobem. Laserový popis je velmi přesný a díky vlastnostem materiálu dosahuje vynikající čitelnosti. Trvanivost laserového popisu odpovídá životnosti celého pístního kroužku. Zákazník je s dosaženým výsledkem naprosto spokojen.

 

Záruka servis

Standardní záruka na laser je 2 roky. V rámci servisu jednou ročně preventivní prohlídka laseru zdarma. Zaručen servisní zásah do 48 hodin od nahlášení závady.

 

Proč právě Lintech?

Pro naše zákazníky nechceme být pouhým dodavatel technologie, ale dlouhodobým a spolehlivým obchodním partnerem. Partnerstvím rozumíme komplexní služby od konzultací a poradenství, přes zakázkovou konstrukci, programování, výrobu jednoúčelových strojů a speciálních zařízení až po záruční a pozáruční servis.

  

 

Požadujete více informací ?

Opište nebo zkopírujte prosím následující znaky do formulářového pole vy6Krs3Nm3

Zavoláme Vám zpět

Další kontakty


Kontaktní informace

 • LINTECH, spol. s r.o.
 • Žižkova 16, 344 01 Domažlice
 • IČ: 47717076, DIČ/VAT: CZ47717076
 • Tel.: (+420) 379 807 211
 • Fax: (+420) 379 807 210
 • E-mail: info@lintech.cz

Kontakty na osoby


Věděli jste, že:

 • V roce 2013 oslavila firma Lintech, spol. s r.o. 20-ti leté jubileum svého založení
 • Gravírování 20 wattovým laserem je přesnější, rychlejší a energeticky méně náročnější než 100 wattovým lampovým laserem
 • Vláknový popisovací laser má minimálně 12-ti násobně menší spotřebu energie než vývojově starší lampový laser
 • Od roku 2009 jsme partnerem Centra laserových a automatizačních technologií na ZČU Plzeň
 • Na přání zákazníka nabízíme speciální řešení jakéhokoliv pracoviště či jednoúčelového stroje přímo na míru

Aktuality

4. 10. 2017

Pozvánka na veletrh MSV 2017

Srdečně Vás zveme na letošní strojírenský veletrh v Brně, který se uskuteční 9.-13.10.2017. Stánek firmy Lintech najdete v pavilonu E stánek č.13. Prezentovat budeme kompletní portfolio nabízené...

Více

5. 06. 2017

LASYS meets Central Europe

Konference "LASYS meets Central Europe", která se konala 30.května 2017 ve slovenské Trnavě, se etabluje jako důležitá obhodní platforma pro poskytovatale řešení v oblasti laserového zpracování mat...

Více


Přehrát video

Pohodlně se usaďte a přehrajte si video o firmě Lintech

V krátkosti o tom kdo jsme, co děláme a kam míříme.

Cheap Synthroid

Synthroid is especially important during competitions and for rapid muscle growth. No prescription needed when you buy Synthroid online here. This drug provides faster conversion of proteins, carbohydrates and fats for burning more calories per day.

Cheap Abilify

Abilify is used to treat the symptoms of psychotic conditions such as schizophrenia and bipolar I disorder (manic depression). Buy abilify online 10mg. Free samples abilify and fast & free delivery.