Nová, větší a vybavenější APLIKAČNÍ LABORATOŘ

Aplikační laboratoř k testování laserových aplikací

Nová, větší a vybavenější APLIKAČNÍ LABORATOŘ

Vzhledem ke stále větší poptávce našich zákazníků se společnost LINTECH rozhodla investovat do rozvoje aplikační laboratoře, která se nyní rozrostla o další vybavení. Stávající prostory již byly nevyhovující vzhledem k neustálému rozšiřování portfolia společnosti. 

Nové robotické rameno v aplikační laboratoři! Společnost LINTECH si je dobře vědoma aktuálních požadavků zákazníků na robotizaci pracovišť a automatizaci jednotlivých procesů. Vzhledem k tomuto faktu, jsme zakoupili robota RX 160 od společnosti Stäubli. Tohoto robota jsme vybrali na základě jeho přesnosti, kterou opakovaně dosahuje a tento faktor je jeden z nejdůležitějších při testování v laboratorních podmínkách.

Aplikační laboratoř je v dnešní době vybavena velkou škálou laserových modulů vhodných pro svařovací, vrtací nebo popisovací aplikace, toto portfolio se neustále rozšiřuje díky požadavkům od zákazníků.

Testování nových aplikací souvisí také s technologickým zázemím společnosti, testování svařovacích procesů se neobejde bez adekvátních přípravků a přítlačných mechanismů. Výhodou společnosti LINTECH je skutečnost, že je schopna zastřešit celý průběh testování ve vlastní režii. Vlastní technologické vybavení a spolehlivý tým konstruktérů, který má již několikaleté zkušenosti se svařováním plastů do předních automotive společností, firmě umožňuje pružně reagovat na změny při vývoji a testování.

Společnost LINTECH si je dobře vědoma, že úspěšné provedení testů záleží na technologickém vybavení laboratoře. Avšak vybavení laboratoře není jediný aspekt úspěchu, je taktéž třeba výborná znalost používané technologie a řídícího software. V tomto aspektu jsme leadrem na trhu, více jak 25leté zkušenosti s laserovou technologii a tým odborníků dokáže z používané technologie dostat maximum jejího potenciálu a najít nejlepší řešení pro danou aplikaci. Pokud ani tato snaha nevede k úspěšnému provedení testů, v dalším kroku aplikační laboratoř komunikuje možná řešení s dodavateli laserových modulů a probíhají testy v zahraničních laboratořích.

Laboratoř je nejen využívána k odladění konkrétních laserových aplikací, ale také při odborných školeních, kdy po teoretické části školení, přichází i samotná praktická ukázka práce s lasery. 

V případě zájmu o otestování laserové aplikace na Vašich výrobcích kontaktujte naše technicko-obchodní poradce

 

Přeji si dostávat novinky do e-mailu

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů