Laserové značení a gravírování

Laserové gravírování

Gravírování pomocí laserové technologie představuje dokonalé propracování gravírovaného nápisu či grafiky,  jak po technické, tak i po estetické stránce. Gravírování vstřikovacích, odlévacích a lisovacích forem, které se používají v plastikářském, gumárenském a hutním průmyslu je naší dlouhodobou specialitou v oblasti poskytování služeb zákazníkům. Použití laseru jako gravírovacího nástroje má nespornou výhodu v tom, že k „obrábění“ či materiálu na dílu, polotovaru, nebo již hotového výrobku dochází zcela bezdotykovým způsobem. Tato forma gravírování tedy fyzicky nikterak nezatěžuje materiál ani samotný výrobek při upínání nebo obrábění. Celý proces je řízen pomocí řídícího PC a speciálního CAD softwaru.

Gravírování laserem našlo uplatnění ve všech oblastech průmyslu i výroby, např.: kovo - nástrojárny, strojní výroba,  gravírování vstřikovacích a lisovacích forem, gravírování vyjiskřovacích měděných i uhlíkových elektrod pro EDM obrábění, vyhazovačů, datumovek, razníků a razidel, gravírování klišé, gravírování hotových výrobků atd.

Krátké dodací termíny jsou pro nás samozřejmostí. Zpravidla to bývá do 2 dnů, po dohodě i na počkání. 

Podklady pro výrobu jsme schopni zpracovávat přímo z tištěné technické dokumentace, a to převodem do elektronické podoby, nebo přímo načítat v elektronické podobě ve formátech: CDR, PDF, DWG, DXF, JPG, IGES, STEP atd.

Laserové gravírování