Exkurze ze spolku Knoflík v LINTECHu

Návštěva studentů v LINTECHu

Exkurze ze spolku Knoflík v LINTECHu

Na začátku listopadu nás navštívili čeští studenti z Gymnázia v Domažlicích a jejich bavorští kamarádi z Realschule ve Waldmünchenu, kteří se účasnili projektu Digitálně internacionálně organizovaný dobrovolným spolkem Knoflík

Studenty jsme provedli celou výrobou, byly k vidění výrobní procesy raznicí/razidel, čelních přístrojových panelů, identifikačních štítků a precizní laserové řezání. Dále jsme pokračovali do výrobní haly, kde konstruujeme laserová zařízení na míru. Měli tedy možnost reálně vidět, jak se tyto složité stroje navrhují, programují a dokonce i samotnou montáž. V závěru exkurze jsme v naší aplikační laboratoři předvedli studentům na LIN-boxu laserové aplikace: popis, gravírování, řezání, vrtání a čištění. A aby účastníci exkurze neodcházeli domů s prázdnou, každý si mohl odnést drobný dárek v podobě propisky s logem LINTECH a vlastním vygravírovaným jménem.

Digitálně internacionálně je nový projekt pro české a bavorské školy. Věnuje se tématu digitalizace, průmyslu 4.0 a změnám, které rozvoj informačních technologií přináší nejen do příhraniční oblasti. Součástí programu jsou exkurze do inovativních podniků v regionu. Cílem setkání je podat mladým lidem informace o možnostech profesního vzdělávání v průmyslových a technických oborech a motivovat je ke komunikaci v cizím jazyce – cenné kompetenci pro přeshraniční spolupráci. Semináře jsou nejvhodnější pro žáky ve věku od 12 do 20 let. Projekt organizuje plzeňský spolek Knoflík a Centrum pro vzdělávání mládeže ve Waldmünchenu. 

Děkujeme studentům za návštěvu a přejeme mnoho úspěchů při studiu! 

 

Přeji si dostávat novinky do e-mailu

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů