Zakázková výroba

Laserové svařování a navařování

Společnost LINTECH nabízí zakázkové opravy a úpravy nástrojů laserovým navařováním. Laserové navařování, je velmi výhodným řešením při snižování výrobních nákladů pro případ oprav a údržby nástrojů. Střižné nástroje, razicí nástroje, tvářecí nástroje, licí a lisovací formy podléhají v závislosti na zvyšujícím se počtu kusů k neodvratnému opotřebení. V automatických nebo poloautomatických výrobních procesech jsou nástroje vystavovány maximálnímu zatížení. Opotřebení nebo vylomení je téměř nevyhnutelné.

Díky dlouhodobé praxi z oblasti údržby nástrojů, zkušeností našich techniků a nástrojařů s podporou těch nejmodernějších technologií, jsme připraveni Vám zajistit kompletní renovace a opravy Vašich nástrojů.

Oprava poškozeného místa nástroje je řešena pomocí laserového paprsku a přídavného materiálu, který je přiváděn pod mikroskopickým přístrojem přímo k požadovanému místu opravy. Řízení procesu opravy a vedení laserového paprsku k opravovanému místu je řešeno synchronizací pulzu laserového paprsku, přídavného materiálu a rychlosti posuvu. Vysoce koncentrovaný tenký laserový paprsek,  přivádí požadovanou energii bez bočního vyzařování přesně na daný opravovaný bod. Proto mohou být navařovány velmi jemné detaily, hrany a tvary, které nelze jinou technologií opravit. Společnost LINTECH používá pro laserové navařování přídavné návarové materiály od předních výrobců a dodavatelů. Proto je zaručena vysoká kvalita jakosti opravy a trvanlivost navařovaného místa.

Laserové svařování a navařování