Laserové řezání plastových dílů s použitím robotického ramene

grammer2

Laserové řezání plastových dílů s použitím robotického ramene

Společnost LINTECH byla oslovena firmou vyrábějící plastové díly kvůli ořezu jejich specifických částí.

Laser, v tomto případě CO2 laser, v kombinaci s robotickým ramenem je vynikajícím nástrojem pro odřezávání vtoků či přesahů plastových dílů, stejně jako vyřezávání celistvých geometrií.

Robotické rameno zde slouží pro základní manipulaci dílu, zejména jeho správné natočení k laseru a jeho posunutí do správné fokusační vzdálenosti. Rychlejší pohyby paprsku po díle vytvářející řezné kontury pak provádí laserová skenovací hlava s výrazně lepší dynamikou a pracovním pole cca 100x100 mm. Aplikace tak vyžaduje programování trasy jak robotického ramene, tak i samotného laserového paprsku.

Protože má laser se skenovací hlavou větší  fokusační vzdálenost v řádek několika málo stovek mm, může řezat i v zahloubeních dílu, kam by bylo obtížné se dostat se standardní technologickou hlavou.

Rychlost laserového řezání závisí na typu a tloušťce materiálu a na použitém výkonu laseru. Vyšší výkony umožňují se rychleji proříznout materiálem, kdy kratší doba materiálu s paprskem snižuje parazitní jevy procesu, jako je tavení či jiná degradace materiálu.

 

Přeji si dostávat novinky do e-mailu

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů