Lintech a Noc Vědců 2018 v Olomouci

Lintech, laser, Noc vědců, Olomouc

Lintech a Noc Vědců 2018 v Olomouci

Lintech na Noci Vědců 2018 na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci

Noc Vědců se tradičně koná již od roku 2005 na popud Evropské komise. Jedná se o zábavně vzdělávací akci, která má popularizovat vědu a techniku hlavně u mladé generace. V rámci této akce se po celé Evropě v jeden den konají ve večerních hodinách souběžně různé akce, workshopy, vystoupení, experimenty a vystoupení.

Vzhledem k tomu, že je v Lintechu zaměstnán bývalý absolvent Pedagogické fakulty oboru Technická a informační výchova, byla firma pozvána na tuto akci jako vystavovatel zajímavého technického zařízení - laserové popisovací a gravírovací stanice.

Proto byla na této katedře budoucím studentům a malým vědcům prezentována víceúčelová popisovací laserová stanice a s ní spjaté technické vzorky, právě tímto zařázením zpracované. Děti mohly studovat vzorky laserového popisu kovů či plastů, laserové 2,5D gravírování, černění eloxu, popis skla či laserové svařování plastů. Nechyběla samozřejmě ani prezentace funkce samotného laseru při popisu nerezu a eloxu. 

Každý zúčastněný malý vědec si tak mohl odnést památku na tuto skvělou akci, opracovanou laserovým paprskem a sám si vyzkoušet ovládání takovéhoto stroje.

Tímto bychom rádi poděkovali Katedře technické a informační výchovy, zejména Doc. PhDr. PaedDr. Jiřímu Dostálovi, Ph.D. za pozvánku a vřelé uvítání.

Rádi jsme se takto úspěšné akce zůčastnili a příští rok se budeme těšit nashledanou!

Tým Lintech.

 

Přeji si dostávat novinky do e-mailu

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů