TESTOVÁNÍ: Laserové svařování niklových pásků k bateriovým článkům

laserové svařování různorodých kovů

TESTOVÁNÍ: Laserové svařování niklových pásků k bateriovým článkům

Společnost Asahi Consulting EP&S s.r.o. nás oslovila na základě doporučení jednoho ze svých partnerů, který již měl se spoluprací s LINTECH, spol. s r.o. dobré zkušenosti.

Předmětem poptávky bylo laserové svařování niklového pásku ke standardním bateriovým článkům. Jako ve všech podobných případech jsme se po předání základních informací o aplikaci domluvili na vyhotovení testovacích vzorků.

Pánové Bc. Kamil Nyklíček a Radek Laštovička z ASAHI rovněž projevili zájem se testování osobně zúčastnit. Dle obvyklé praxe zaslali předem vzorky na vyhodnocení proveditelnosti. Dalším krokem bylo provedení úvodních testů a příprava zakládacího a přítlačného přípravku.  

Po obdržení vzorků a provedení těchto příprav došlo ke společnému setkání v naší aplikační laboratoři pod taktovkou aplikačního specialisty, Ing. Krutiny. Při využití našeho know-how, založeného na patentovaném postupu výrobce laserových modulů, společnosti SPI, jsme provedli sérii dokumentovaných testů s různými parametry.

Hlavními kritérii byla kvalita a pevnost svárů a také rychlost zpracování. Testy se prováděly na bateriových článcích předních výrobců LG a SAMSUNG s použitím niklových pásku o dvou různých tloušťkách.

Postupnou optimalizací se povedlo dosáhnout kvalitního kruhového svaru o průměru 2 mm za 0,8 s a samozřejmě s požadovanou pevností všech svarů. Pro aplikaci jsme použili sestavu pulsního vláknového laseru s vychylovací hlavou a F-théta objektivem.

S průběhem testování i s výsledky jsme byli oboustranně spokojeni. Pánové z ASAHI obzvláště ocenili přístup pracovníků společnosti LINTECH a péči, která se jim dostala. Velmi potěšeni byli i z rychlosti jednání i provedení samotných testů.

Přeji si dostávat novinky do e-mailu

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů