VIDEO: Laserové svařování zámkového tělesa

20x

VIDEO: Laserové svařování zámkového tělesa

Jeden z našich zákazníků přišel s požadavkem na nerozebíratelné spojení velice drobného unašečového komponentu k zámkové sestavě. Drobný zahnutý pocínovaný drátek o průměru pouze 0,5mm a délce 6,75mm tak byl přivařován k poniklovanému CuZn zámkovému tělesu.

Pro aplikaci byl jako vhodný vybrán vláknový 300W QCW IPG laser s vysokou energií v pulzu, která může dosahovat až 30 J. Pomocí pulzů s vysokou energií je možné v určených pozicích bodově přivařovat drátek k zámkovému tělesu, přičemž je takový proces časově velmi nenáročný (cca 0,23 s). Při jediném pulzu se jak drátek, tak i materiál zámku, přetváří v taveninu, která po promíchání a následném utuhnutí vytváří velice pevné spojení. Ačkoli pro proces není použití inertního plynu nezbytné, jeho nasazení vylepšuje design svaru redukcí zplodin kontaminujících během procesu okolí svaru.

Proces je komplikovaný zejména velmi malými rozměry svařovaných komponent, které je kvůli tomu obtížné s opakovatelnou přesností polohovat vůči sobě. I přesto se však aplikačním technikům firmy LINTECH podařilo proces zdárně odladit a dosáhli nerozpojitelného spojení s pozoruhodnou přesností a rychlostí.

Zpomalený proces svařování můžete zhlédnout v nasledujícím videu.

Přeji si dostávat novinky do e-mailu

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů