Novinky

Webscan, Truecheck, Checker, Verification

Verifikátor TrueCheck

Do naší zkušební laboratoře přibylo nové zařízení pro kontrolu a verifikaci čárových i 2D kódů a to TruCheck FlexHite DPM™ od společnosti WEBSCAN. Toto zařízení je schopno číst a ověřovat kvalitu kódů jak na těžko čitelných místech, různých površích, tak i s různou kvalitou vyhotovení a navíc za splnění nejnáročnějších norem.

Více

Laser marking curved surface

Využití VarioSCAN při laserovém popisování

Technologie VarioSCAN sice není na trhu novinkou, její potenciál však bohužel není příliš často využíván. V mnoha případech lze tuto technologii, schopnou překonávat nerovnosti a rozdíly v převýšení na výrobku, použít namísto přeostřování laseru pohybem po vertikální ose (nebo jiným polohovacím zařízením).

Více

Laser micromachining

Nároky na kvalitu procesu v dnešní době rostou rychlým tempem. Ruku v ruce jdou s požadavky na kvalitu také nároky na efektivitu procesu, tedy jeho rychlost v porovnání s finanční náročností. Nejvíce poptávaný proces je ten bezúdržbový. Mnoho z těchto požadavků dokáže splnit laserová technologie. Právě proto je posledních pár let náhradou starších metod opracování materiálů a střídá tak často neefektivní konvenční postupy.

Více

Svařování kovů v článku na Technetu

Technika spojování různorodých kovů je již dlouhou dobou výzvou pro svařovací inženýry a konstruktéry, kteří často tvrdili, že je to obtížné nebo neproveditelné. Jak vám napoví leckterý metalurg, je to kombinace fyzikálních vlastností a metalurgických technologií, která řídí svařitelnost.

Více